majal

 

کارگاه آموزشی شناخت داستان کوتاه کوتاه

کارگاه شناخت داستان کوتاه کوتاه بومی و ویژگی های آن کارگاه «شناخت داستان کوتاه کوتاه بومی و ویژگی های آن» یکشنبه ۱۲ دی برگزار می شود و شرکت کنندگان در این کارگاه در خصوص شناخت داستان کوتاه کوتاه بومی و ویژگی های آن به بحث و گفتگو می‌نشینند.جایزه ادبی داستان لوح با هدف ترغیب نویسندگان به قالب ادبی داستان کوتاه کوتاه و استفاده از بسترهای موجود در آن طی دو سال اخیر با حمایت حوزه هنری و انتشارات سوره مهر اقدام به برگزاری سه دوره مسابقه داستان نویسی نموده است.
دوره اول این جایزه با عنوان «هفت سین» و دوره دوم آن با عنوان «روح خدا» تجربه های خوبی در این زمینه محسوب می شوند. امسال نیز سایت لوح از ابتدای ماه محرم با انتشار فراخوان، اقدام به برگزاری سومین دوره این جایزه با عنوان «داستان های کوتاه کوتاه عاشورایی» کرده است.

 غیر از برگزاری مسابقه ادبی که طی این سه دوره مورد نظر سایت لوح بوده، شناساندن جایگاه و ویژگی های داستان کوتاه کوتاه در کشور و ترغیب نویسندگان جوان به استفاده از این بستر و قالب ادبی برای ارائه محتوای داستانی از  ابتدا جزء اهداف مهم برگزاری این مسابقات بوده است.
به همین خاطر در این دوره سعی شده تا با برگزاری کارگاه هایی در خلال مهلت چهل روزه ارسال آثار، به شناساندن ابعاد داستان کوتاه کوتاه و ماهیت و ویژگی های آن پرداخته شود. در این خصوص دو کارگاه در روزهای پایانی و در حاشیه مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد که طی آن با دعوت از منتقدین و داوران به نقد و بررسی آثار و داستان های رسیده به دبیرخانه جشنواره پرداخته می شود و زمان برگزاری آن متعاقبا به اطلاع شرکت کنندگان در مسابقه خواهد رسید.

 علاوه بر آن، دو کارگاه دیگر نیز در طول مهلت چهل روزه ارسال آثار در سالن شماره ۲ تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.
طبق اعلام دبیرخانه جایزه ادبی داستان لوح، اولین کارگاه از این مجموعه با عنوان «شناخت داستان کوتاه کوتاه بومی و ویژگی های آن» با حضور مهدی قزلی در تاریخ یکشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۸۹ از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در حوزه هنری، سالن شماره ۲ تالار اندیشه برگزار خواهد شد. حضور در این کارگاه ها هیچ محدودیتی ندارد.

 مهلت ارسال آثار تا ۲۴ دی ماه ادامه دارد.
داستان های برگزیده پس از دو مرحله داوری انتخاب می شوند که به سه نفر برتر به ترتیب سه سکه، دو سکه و یک سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت. همچنین از تعداد دیگری از برگزیدگان تقدیر بعمل خواهد آمد و از بین آثار برتر، تعدادی از داستان ها انتخاب شده و توسط انتشارات سوره مهر در مجموعه ای به چاپ خواهد رسید.

پيام هاي ديگران ()        PermaLink;        ۱۳۸٩/۱٠/٧ - مهدی قزلی